15 اسفند روز درختکاری
فوریه 18, 2018
22 اسفند روز بزرگداشت شهدا
فوریه 25, 2018

20 اسفند روز ملی راهیان نور

دبیر شورای فرهنگی عمومی کشور گفت: 27 اسفند که مصادف با حضور رهبر انقلاب در شلمچه است به عنوان روز «راهیان نور» در تقویم ملی کشور ثبت شد.

به گزارش مهر، منصور واعظی اظهار کرد: حضور راهیان نور در سرزمینهای نور و مناطق عملیاتی به خصوص در تعطیلات نوروز و لحظات ابتدایی سال، حرکتی ارزشمند است که در چند سال اخیر در کشور شروع شده و این امر در نهایت به گسترش فرهنگ ایثار و شهادت در بین آحاد ملت ایران به خصوص جوانان منجر می شود.

وی افزود: خوشبختانه سال به سال، استقبال مردم به خصوص جوانان از راهیان نور بیشتر می شود به همین دلیل این امر وظیفه ما در ساماندهی هرچه بیشتر و بهتر این حرکت ارزشی را بیشتر می کند.

واعظی ادامه داد: بر اساس همین اهمیت، در آخرین جلسه شورای ملی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، مقرر شد که یک روز به عنوان روز راهیان نور به صورت رسمی در تقویت ملی کشور ثبت شود تا این حرکت بیش از گذشته در کشور نهادینه شود.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور ادامه داد: این پیشنهاد در آخرین جلسه شورای عالی فرهنگ عمومی کشور که همین هفته در تهران برگزار شد مطرح و مصوب شد که 27 اسفند همزمان با سالروز حضور رهبر معظم انقلاب در مشهد شهدای شلمچه است به نام راهیان نور در تقویم ملی کشور ثبت شود و به عبارتی این مصوبه در این شورا با اکثریت آرا تصویب شد.

 

واعظی عنوان کرد: بی شک این مصوبه در شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز مصوب خواهد شد و قرار است 27 اسفند امسال در شلمچه با حضور انبوه کاروان های راهیان نور از سراسر کشور مراسم گرامیداشت باشکوهی برگزار شود.
756 views

دیدگاه ها بسته شده است