Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home2/ifapasar/tehranloh1.ir/wp-content/themes/betheme-2196/functions/theme-functions.php on line 1517

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home2/ifapasar/tehranloh1.ir/wp-content/themes/betheme-2196/functions/theme-functions.php on line 1518

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home2/ifapasar/tehranloh1.ir/wp-content/themes/betheme-2196/functions/theme-functions.php on line 1519
9 اسفند روز ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان
فوریه 14, 2018
8 اسفند روز امور تربیتی
فوریه 16, 2018

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home2/ifapasar/tehranloh1.ir/wp-content/themes/betheme-2196/functions/theme-functions.php on line 1517

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home2/ifapasar/tehranloh1.ir/wp-content/themes/betheme-2196/functions/theme-functions.php on line 1518

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home2/ifapasar/tehranloh1.ir/wp-content/themes/betheme-2196/functions/theme-functions.php on line 1519

روز تکریم مادران و همسران شهدا

متن لوح سپاس همسر نمونه


متن لوح تقدیر و تشکرکانال تلگرام تهران لوح

اینستاگرام تهران لوح

 


به نام خالق عشق و محبت
یک نفر آمده دنیای مرا سبز کند
خواب و بیداری و رویای مرا سبز کند
و به یمن نفس سبز اهورایی عشق
از ثری تا به ثریای مرا سبز کند
مژگان مهربانم
وجود نازنین تو بهانه زیستن است
تو زیباترین حضور عاشقانه در زندگی من هستی
با آمدن تو بهترین و زیبا ترین لحظات وارد کلبه خوشبختیمان شد
تو را از خدایی خواستم که به رحمت بی کرانش ایمان دارم پس برایم بمان
با یک دنیا شور و اشتیاق وضوی عشق می گیرم و پیشانی بر خاک می گذارم و خداوند را شکر می کنم
و امیدوارم قطار زندگی مشترکمان همیشه به روی ریلهای خوشبختی حرکت کند و بدان که تا بی نهایت عاشقانه
دوستت دارم
اولین سالروز یکی شدنمان را از صمیم قلب تبریک میگویم
داخل ستاره
حمید
95/5/1

متن لوح تقدیر برای مادران و همسران شهدا

“بسم رب الشهداء و الصدیقین”
“یا ایتها النفس المطمئنه ، ارجعی الی ربک راضیه مرضیه ، فادخلی فی عبادی ، و ادخلی جنتی” “فجر ۲۷”
” شهادت یعنی وارد شدن در حریم خلوت الهی.”
مقام معظم رهبری(م)
مادر گرامی
همسر گرامی و ارجمند شهید ……
بسی مایه فضیلت است که یاد و خاطر شهداء را زنده بداریم و با این چراغ روشن و نورانی به راهمان ادامه دهیم.
در سالروز وفات حضرت ام البنین (س) و روز بزرگداشت مادران و همسران شهداء ، رهروان همسران سربلندتان با افتخار و تکلیفی از سر تعظیم به مقام شهید و شهادت ، از مقام و منزلت شما تجلیل و تکریم بعمل آورده و از صبر و پایداری تان در راه ارزشهای دینی و ملی تقدیر و سپاسگذاری می نمایند.
بار الها فرزندان بخون خفته و به عرش پرواز کرده دین و میهن عزیز و سرافرازمان را برایمان شفیع محشر قرار ده و عزت و سربلندی خاندان شهیدان را جاودان ساز.

ششمین یادواره شهداء مسجدجامع رباط کریم
اسفند ۹۶
مادر ارجمند و گرامی شهداء👇

1- علی اکبر نوری اعتماد
2- سیدمجتبی کمالی
3- بهروز سعادتمندی
4- ماشاءالله خالصی
5- محمدرضا صیدی
6- محمود یوسفی
7- محمد شریفی جبلی
8- مادرشهیدان طاهری
9- داود منتظری
10- روح الله بابایی
11- محسن طاهری
12- احمد طاهری وحید
همسران شهداء
1- محمدحسن نوری اعتماد
2- داود کریمی
3- احمد طاهری وحید
4- محمدرضا رجبی
5- حسن امیری فر
6- امیر سفیداری
7- سعید طاهری


در تقویم رسمی کشور، روز 13 جمادی‌الثانی، 24 فروردین روز تکریم مادران و همسران شهدا نام گرفته و علت این نامگذاری این است که “ام البنین” همسر حضرت امیرالمومنین(ع) و مادر حضرت ابوالفضل العباس در چنین روزی روی در نقاب خاک پیچید و از این جهان کوچید و در جوار رحمت حضرت حق آرمید.

تکریم مادرانی که به ندای پیر و مراد خود، معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) لبیک گفته و زینب گونه در حماسه هشت سال دفاع مقدس با تشویق همسران و فرزندان برومند خود آنها را برای حضور در جبهه ها آماده و آنها را تشویق می کردند.

اگر ایثار و شهامت، شجاعت، صبر و استقامت این شیر زنان ایران زمین نبود، خدا می دانست چه بر سر نهال نو پای انقلاب می آمد، این دلاور زنان بودند که فرزندان جوان و نوجوان خود را برای خط مقدم جبهه آماده می کردند و برای دفاع از ولایت سینه سپر می کردند تا یک وجب از خاک مقدس این سرزمین در دست دشمن تا دندان مسلح نیفتد.

اگر حماسه همسران شهیدان که بسیاری از آنان نوعروس بودند، نبود معلوم نیست چه بر سر این خاک می آمد اما آنها مردان و همسران خود را همچون رباب، لیلا و زینب کبری برای حضور در خط مقدم جبهه تشویق می کردند.

راستی چه روز مبارکی را روز تکریم از این شیر زنان و دلاور زنان تاریخ در تقویم نامیده اند روز وفات زنی که پسران خود را سینه چاک برادر و مقتدای خود ساختند.

پسران ام البنین به امر مادر و با رغبت و اشتیاق هر چه تمام تر، به عنوان محافظان و حامیان برادر و امام خود، رهسپار مکه شدند.
ام البنین که در این زمان منتظر واکنش و دستور امام زمان خود، نسبت به این اتفاقات بود، پیوسته در جریان اخبار مدینه و واکنش امام قرار می گرفت. هنگامی که امام قصد مکه کرد، پسران خویش را جهت همراهی و محافظت کردن از امام حسین(ع) و اهل بیت او، به همراه ایشان به مکه فرستاد و خود چونان مردی، سرپرستی تنها عروس و نوه خود در مدینه را به امید برگشتن امام و یارانش از مکه، به عهده گرفت.

ام البنین مادر حضرت ابوالفضل در مدینه بود که به او خبر دادند در حادثه کربلا هر چهار پسرت شهید شدند.

این زن بزرگوار به قبرستان بقیع می‌آمد و برای فرزندان خودش نوحه‌سرایی می‌کرد. نوشته‌اند نوحه ‌سرایی این زن آن قدر دردناک بود که هر کس می‌آمد گریه می‌کرد. او در نوحه‌ سرایی‌اش گاهی همه فرزندانش و گاهی ارشد آنها را که عباس بن علی(ع) بود، یاد می‌کرد.

حضرت ابوالفضل، هم از نظر سنی و هم از نظر کمالات روحی و جسمی، ارشد فرزندانش بود.

در سالروز وفات ام‌البنین که روز تکریم مادران و همسران شهدا نام گرفته است، ایثار و فداکاری و صبر و پایداری مادران و همسران شهیدان هشت سال دفاع مقدس را گرامی می‌داریم و اوراق تاریخ را به نام گذشت‌ها و خلوص و تلاش‌های آنان مزین می‌کنیم و عملکرد این بانوان فداکار را پشتوانه‌ای برای نسل امروز قرار می‌دهیم.

مادران شهدا اولین حماسه سازان سیاسی کشور

مادران و همسران شهدا در طول 8 سال دفاع مقدس حماسه های جاویدی ساختند که قلم توانایی نوشتن آن نیست و تاریخ همیشه از آن یاد خواهد کرد. آنان با صبر و استقامت خود دشواریها را تحمل کردند و هم اکنون نیز در تمام عرصه های مختلف کشور حضوری پررنگ دارند و دیگر بانوان کشور را پیوسته به این حضور تشویق می کنند.

همسران شهدا هم با تربیت یادگاران همسران خود آنها را برای انقلاب و دوران شکوفایی این سرزمین آماده می کنند چه بسا همسرانی که خود دارنده رتبه های علمی و سیاسی در کشور هستند و فرزندان آنها هم با الگو گرفتن از پدران شهید خود در شکوفایی کشور سهیم شده اند.

این مادران و همسران از نسل جدید و بانوان کشور انتظار رعایت عفت و حجاب خود را دارند و انتظار دارند تا هنگام ظهور حضرت ولی عصر (عج)، انقلاب، که امانت ارزشمندی است به نحو شایسته ای با اطاعت از ولایت و حرمت خون شهدا حفظ و نگهداری شود.

خرداد ماه حماسه ای تاریخی دیگر برای مادران شهدا

با توجه به گذشت چند دهه از این انقلاب و فراز و نشیبهای آن، کشتی پر تلاطم انقلاب هنوز دستخوش هجوم اهریمنانی است که پیوسته از لحظه پیروزی و شکل گیری آن تاکنون دست از توطئه برنداشته و از طرق مختلف در پی ضربه زدن به ارزشهای انقلاب هستند تا دیروز با توپ و تانک و سلاحهای مدرن در مقابل ما صف کشیده بودند و اینک با حربه فرهنگی.

آری دشمن دید که با وجود شیرزنان ایران زمین و جوانان برومندش نمی تواند قد علم کند، با ارزشهای دینی، ملی و فرهنگی ما مقابله می کند اما زهی خیال باطل، جوانان و بانوان ما همیشه در خط مقدم ولایت و ارزشهای خود هستند.

Loading


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home2/ifapasar/tehranloh1.ir/wp-content/themes/betheme-2196/includes/content-single.php on line 286
مدیریت انفورماتیک تهران لوح

دیدگاه ها بسته شده است